Банката на Русия очерта предпоставките за регулиране на стабилните монети за руските физически и юридически лица.
Банката подчерта, че преди създаването на каквато и да е регулация е необходимо да се извърши цялостно проучване и да се проведат консултации със съответните участници на пазара и обществото.
Регулаторът отрази необходимостта от по-задълбочено разбиране на стабилните монети и ангажиране на пазарните сили, които планират да ги използват, преди да се финализира регулаторната рамка.
Той заяви:
Подходите към бъдещото регулиране изискват задълбочено и всеобхватно проучване и обсъждане със съответните публични органи, пазарните участници, експертната общност.
Банката отбеляза различните подходи към регулирането на стабилните монети в Русия, като един от тях има за цел да въведе специфични правила, различни от тези за другите криптовалути.
Въпреки липсата на международен консенсус по отношение на регулирането на стабилните монети, глобалната тенденция към по-широко регулиране вероятно ще доминира.
Банката на Русия е категорична, че не допуска стабилните монети като финансови платежни инструменти, равностойни на националната валута, като счита използването им между руските граждани за „неприемливо“. Институцията подчерта още, че единственият платежен инструмент в страната е руската рубла, като се позовава на значителните рискове за ценовата и финансовата стабилност от използването на стабилни монети във вътрешните плащания.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.