Начало » Други » Банката на БРИКС цели да предостави заеми в размер на $5 милиарда през 2024 година

Банката на БРИКС цели да предостави заеми в размер на $5 милиарда през 2024 година

27.03.2024 12:00 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Банката на БРИКС цели да предостави заеми в размер на $5 милиарда през 2024 година

Банката на БРИКС, известна като Нова банка за развитие (НБР), си е поставила за цел да предостави заеми в размер на $5 милиарда през 2024 г.

Джоу Сянву, вицепрезидент на банката, обяви плановете на НБР да активизира дейността си след периода на относително бездействие по време на пандемията COVID-19. След забавянето на темповете на отпускане на заеми след 2020 г., сега НБР набира скорост.

„По време на пандемията дейността ни беше донякъде засегната, но сега се връщаме на правилния път“, заяви Джоу пред Reuters. Той също така потвърди, че членовете на БРИКС Индия и Китай са най-големите получатели на заеми за своите проекти за развитие на инфраструктурата. Индия, например, подобрява инфраструктурата си с модерни влакове, железопътни линии и магистрали.

По-голямата част от инвестициите на банката са постъпили в Индия и Китай, което се дължи на силния растеж на двете икономики в рамките на блока БРИКС. Тази тенденция предполага, че погасяването на заемите може да бъде по-управляемо, което ще улесни постигането на целта на НБР за достигане на $5 милиарда в заеми до 2024 г.

Джоу разкри още очакванията на НБР за ръст на китайската икономика и БВП с над 5% през 2024 г., което съвпада с прогнозите на правителството в условията на икономически бум в страната. По подобен начин икономиката на Индия също бележи значителен растеж, като нейният БВП нараства с около 6% годишно.

Както Индия, така и Китай са икономики, които надминават САЩ и западните страни по отношение на БВП и паритет на покупателната способност (ППС). Това развитие превръща БРИКС в сериозен претендент за финансовата система на САЩ, подхранван от забележителния растеж на икономиките на нейните членове.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Pump.fun набра $500 милиона в рамките на 12 минути

Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.

13.07.2025 10:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Предстои важна седмица за криптовалутите в САЩ – какво да очакваме?

На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.

13.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля оставката си

Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.

12.07.2025 21:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Питър Шиф oтправи предупреждение за долара – коментар за дефицита на Биткойн

Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.

12.07.2025 20:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.