Децентрализираният автоматизиран маркет мейкър (AMM) Bancor е готов да пусне нови пулове за стейкинг и надграждане на своя непостоянен механизъм за защита от загуби като част от дългоочакваната си актуализация Bancor 3.
Bancor е основан през 2017 г. и е първият DeFi протокол, който въвежда AMMs в блокчейна. Базираната на Етериум платформа за обмен и кредитиране също така позволява на потребителите да печелят награди за стейкинг чрез различни пулове за ликвидност.
В блог публикация от 30-ти ноември, представяща предстоящата актуализация на Bancor 3, платформата обяви няколко нови функции и надстройки, включително Omnipool, Infinity пулове и „Незабавна защита от непостоянни загуби„.
Introducing Bancor 3 pic.twitter.com/TuIyUnN13U
— Bancor (@Bancor) November 29, 2021
Непостоянна загуба (IL) възниква при AMM като Bancor или Uniswap, когато цените на два актива в ликвиден пул се различават значително, като едната страна върви силно нагоре или надолу.
През октомври 2020 г. Bancor за първи път въведе механизъм за борба с проблема чрез въвеждане на IL застраховка, която гарантира, че доставчиците на ликвидност ще получат до 100% от първоначалния си капитал, плюс таксите, натрупани след 100-дневен период на изчакване.
Като част от актуализацията за незабавна защита от непостоянна загуба, потребителите вече няма да трябва да чакат първите 100 дни, тъй като ще получат пълна защита от първия ден.
Новата функция Omnipool ще доведе до създаването на единен пул за стейкинг на BNT, който предлага доходност от цялата мрежа, за разлика от настоящия метод за предлагане на доходност от отделни пулове от двойки активи като ETH/BNT.
Omnipool позволява всички сделки в мрежата да се извършват в една транзакция. В предишните версии на Bancor търговията изискваше трансфери през BNT, създавайки допълнителна транзакция и добавени разходи за газ в сравнение с конкурентните DEX.
Infinity пуловете ще предлагат неограничени депозити в Bancor и вече няма да изискват от потребителите да чакат „да се освободи пространство в пул, преди да могат да депозират токени„.
Други забележителни актуализации в Bancor 3 ще включват автоматично начисляване на награди за добив на ликвидност, двустранни награди, за да се „позволи на проекти за токени на трети страни да предлагат стимули без IL за своите пулове“ и допълнителна поддръжка на много вериги и втори слой.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Виталик Бутерин предлага временно решение за проблемите с таксите на Етериум
Bancor се управлява от децентрализирана автономна организация (DAO) и в момента предлага поддръжка и на блокчейна EOSIO. От платформата казаха, че Bancor 3 ще бъде пуснат на три етапа, наречени „Dawn, Sunrise и Daylight“ и трябва да бъде пусната през първото тримесечие на 2022 г. в очакване на гласуване от BancorDAO.
Според данни на DeFi Llama, Bancor се нарежда като тридесет и втората по големина DeFi платформа по отношение на обща заключена стойност – $1.65 милиарда. Към момента на писане, собственият токен на Bancor BNT е нараснал с около 2% през последните 24 часа, търгувайки се на $4.22 с обща пазарна капитализация от $990 милиона.
Според главния изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус дългогодишното съдебно дело между Ripple и SEC е близо до своя край, тъй като регулатора е оттеглил възражението си.
На 20 март BNB Chain пусна своя хард форк Pascal, с което отбеляза значителна стъпка в еволюцията на блокчейна.
Според доклад на компанията Coinbase се е превърнала във водещ оператор на възли в блокчейна на Етериум.
На организираната среща на тема дигитални активи в Ню Йорк настоящият президент на САЩ Доналд Тръмп се обърна към аудиторията с предварително записано послание, в което потвърди подкрепата си за криптовалутите и напредъка във финансовите технологии.