Начало » Регулации » Австралия засилва контрола върху криптовалутите

Австралия засилва контрола върху криптовалутите

25.09.2024 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Австралия засилва контрола върху криптовалутите

Австралия увеличава усилията си за регулиране на крипто сектора, за да подобри защитата на потребителите и да ограничи измамните практики.

Австралийската комисия по ценните книжа и инвестициите (ASIC) планира да задължи компаниите за криптовалути, включително борсите, да получат лицензи за финансови услуги съгласно Закона за корпорациите.

Тази инициатива е в отговор на нарастващата загриженост относно измамите и необходимостта от цялостен надзор на бързо развиващия се пейзаж на дигиталните активи. Комисарят на ASIC Алън Къркланд подчерта, че Биткойн и Етериум са класифицирани като финансови продукти съгласно закона, което означава, че много свързани с криптовалутите субекти ще се нуждаят от лицензи, за да работят законно в Австралия. Актуализираните насоки, изясняващи класификацията на различните крипто токени, се очакват до ноември 2024 г.

Къркланд подчерта значението на тези лицензионни изисквания за безопасността на потребителите и за борба с пазарните злоупотреби. Новите разпоредби имат за цел да установят строги стандарти за прозрачност и спазване на правилата за борба с прането на пари, създавайки по-сигурна среда за инвеститорите и същевременно позволявайки отговорни иновации в крипто пространството.

Необходимостта от такива мерки бе подчертана от ръста на измамните дейности, като през миналата година ASIC затвори около 7,300 фалшиви уебсайта, 615 от които бяха свързани с крипто измами. Освен това Австралийската комисия за защита на конкуренцията и потребителите (ACCC) съобщи, че над половината от рекламите, свързани с криптовалути, са били подвеждащи.

Тъй като през 2023 г. измамите ще доведат до загуби за австралийците в размер на около $1.3 милиарда, ефективното регулиране е от решаващо значение. Тъй като Австралия се подготвя за значителни правни реформи, както потребителите, така и участниците в индустрията трябва да се адаптират към нов пейзаж на съответствие, насочен към насърчаване на иновациите, като същевременно се сведат до минимум рисковете.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Американският сенат избра крипто застъпник за председател на ОСС

Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.

11.07.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Австралия стартира тестови период за CBDC

Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.

10.07.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Министерството на финансите на САЩ премахва правило за крипто отчет

Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.

10.07.2025 18:10 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Американски законодатели заплашват Салвадор с крипто санкции

Трима сенатори от Демократическата партия – Крис Ван Холен, Тим Кейн и Алекс Падила – представиха законопроект, целящ да наложи санкции на президента на Салвадор Наиб Букеле и неговите съюзници.

10.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.