Съобщенията сочат, че Австралийската данъчна служба (ATO) е поискала лични данни и подробности за транзакциите от крипто борсите за до 1.2 милиона сметки.
Според доклада на Australian Financial Review от понеделник инициативата за надзор на ATO, обявена през април, включва определени борси за криптовалути, които предоставят имената, адресите, рождените дни и информацията за транзакциите на търговците.
Тези данни имат за цел да улеснят одитите, за да се гарантира спазването на задълженията за данъчно облагане на капиталовите печалби от крипто продажбите.
ATO заяви, че тези данни ще спомогнат за идентифицирането на трейдъри, които не са докладвали своите дейности, като например обмен на криптоактиви за валута или използването им за плащания, както съобщи Reuters във вторник.
Австралия засили контрола си върху крипто индустрията след срива на FTX. Бяха предприети правни действия срещу компании за опити за продажба на токени без съответните лицензи, а банковите партньори блокираха плащанията към борсите за криптовалути. Освен това беше предложена нова рамка за лицензиране на крипто борсите.
Миналата година ATO изясни, че нейният данък върху капиталовите печалби от крипто продукти се разпростира върху обвити (wrapped) токени и взаимодействия на токени с децентрализирани протоколи за кредитиране.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.