Министърът на финансовите услуги на Австралия Джейн Хюм каза, че криптовалутата не е "преходна мода".
Тя спомена, че правителството не трябва да се страхува от индустрията.
Министърът на финансовите услуги на Австралия Джейн Хюм каза, че индустрията на криптовалутите не е „прищявка„, нито пък правителството трябва да се страхува от децентрализираните финанси (DeFi), според The Guardian.
„Като индустрия и като правителство трябва да признаем, че [крипто] не е прищявка. Трябва да действаме предпазливо, но не и със страх„, каза Хюм по време на срещата на върха на Australian Financial Review днес.
Не Пропускай: Ето накъде се насочват големите инвеститори след спада
Хюм също добави, че крипто индустрията „няма да изчезне скоро„.
Коментарите на Хюм идват шест месеца след като тя за първи път публично се изказа в полза на крипто индустрията.
Още през май тази година Хюм каза, че правителството няма да пречи на австралийците, които искат да влязат в крипто пространството.
„Ако искате да инвестирате в Dogecoin, няма да ви преча. Личната възможност и личната отговорност са двете страни на една и съща монета„, каза тя тогава.
Тя също така каза, че криптовалутите са „клас активи, който ще нараства по важност.„
Думите на Хюм са далеч от позицията на други правителства и регулатори по света, които колективно предупреждават срещу рисковете, присъщи на крипто индустрията.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.