Министърът на финансовите услуги на Австралия Джейн Хюм каза, че криптовалутата не е "преходна мода".
Тя спомена, че правителството не трябва да се страхува от индустрията.
Министърът на финансовите услуги на Австралия Джейн Хюм каза, че индустрията на криптовалутите не е „прищявка„, нито пък правителството трябва да се страхува от децентрализираните финанси (DeFi), според The Guardian.
„Като индустрия и като правителство трябва да признаем, че [крипто] не е прищявка. Трябва да действаме предпазливо, но не и със страх„, каза Хюм по време на срещата на върха на Australian Financial Review днес.
Не Пропускай: Ето накъде се насочват големите инвеститори след спада
Хюм също добави, че крипто индустрията „няма да изчезне скоро„.
Коментарите на Хюм идват шест месеца след като тя за първи път публично се изказа в полза на крипто индустрията.
Още през май тази година Хюм каза, че правителството няма да пречи на австралийците, които искат да влязат в крипто пространството.
„Ако искате да инвестирате в Dogecoin, няма да ви преча. Личната възможност и личната отговорност са двете страни на една и съща монета„, каза тя тогава.
Тя също така каза, че криптовалутите са „клас активи, който ще нараства по важност.„
Думите на Хюм са далеч от позицията на други правителства и регулатори по света, които колективно предупреждават срещу рисковете, присъщи на крипто индустрията.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.