AT&T излезе победител в съдебен процес, подаден от известния крипто инвеститор Майкъл Терпин преди почти шест години.
Терпин заяви, че е загубил милиони в дигитални активи след хакване при подмяна на SIM карти и обвини AT&T, че не са успяли да предотвратят атаката и кражбата на самоличност.
Документ от Централния окръжен съд на Калифорния обаче показва, че молбата на AT&T за обобщено решение е била удовлетворена миналата седмица, което означава, че съдията се е произнесъл в полза на телекомуникационния гигант, без да е необходимо да се стига до съдебен процес.
В средата на 2017 г. хакерите са подкупили служител на AT&T, за да подмени настройките на SIM картата на Терпин, което им е позволило да пренасочват обаждания и съобщения към неговия телефон. След това те са успели да нулират пароли и да изпратят 2FA съобщения на новия телефон, като в крайна сметка са откраднали $24 милиона под формата на криптовалута.
По-късно, през 2018 г., Терпин подаде съдебен иск срещу AT&T, искайки обезщетение за загубата на криптовалутите, както и наказателни обезщетения на обща стойност около $240 милиона. Претенциите му срещу компанията включваха твърдения за небрежност, нарушение на договора и нарушение на Закона за комуникациите, наред с други.
Съдия Отис Д. Райт II първоначално разреши разглеждането на някои от исковете на Терпин през февруари 2020 г., което означава, че му беше позволено да продължи да предявява претенциите си частично, след като AT&T получи частично отхвърляне.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Предстоят още сривове на банки, ето коя е следваща – Робърт Кийосаки
По това време съдът установи, че Терпин е установил „специални отношения“ с AT&T, в резултат на които компанията може да му дължи „икономически вреди“ за небрежност или нарушение на договор. В неотдавнашното решение обаче не бяха открити доказателства в подкрепа на претенциите на Терпин срещу AT&T.
Съдът постанови, че инвеститора не може да се компенсира за каквито и да било щети и че всички дати и крайни срокове по делото се отменят.
Случилото се подчерта необходимостта крипто потребителите да бъдат предпазливи по отношение на попечителството на активите си и да прилагат подходящи техники за управление на риска, като например използване на множество подписи.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.