Според неотдавнашно проучване, износът на страните от ASEAN за САЩ е надминал този на Китай за първи път от шест тримесечия насам.
Информацията гласи, че десетте държави от блока са осъществили износ за САЩ на стойност близо $67.2 милиарда между януари и март. Износът до голяма степен включва предлагане на продукти, свързани с полупроводници и електрически части – компоненти, които преди това бяха синоним на китайската икономика.
Смята се държавите от блока се подготвят да се конкурират с китайската икономика. Нациите вече привличат силен чуждестранен интерес, като всички техни водещи показатели за растеж сочат към процъфтяващо икономическо здраве.
Федерико Бургони, ръководител на отдел „Стратегия и трансформация на групата“ в сингапурската United Overseas Bank, сподели как блокът търси нови възможности за растеж, които могат да изиграят основна роля за укрепване на колективното им развитие.
АСЕАН също така е свидетел на рязък ръст в техническите области. Няколко водещи играчи в областта на технологиите могат да бъдат забелязани да се насочват към Югоизточна Азия, за да ръководят нови бизнес операции.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.