Технологичният гигант Apple обяви монументална програма за обратно изкупуване на акции на стойност $110 милиарда, която е най-голямата в историята на САЩ и надминава предишните ѝ програми за обратно изкупуване на акции на стойност $90-100 милиарда съответно през 2021 г. и 2018 г.
Според Стив Сосник, главен стратег в Interactive Brokers, мащабът на програмата за обратно изкупуване е „забележителен“, което предизвика спекулации сред анализаторите. Някои специалисти предполагат, че този ход е сигнал за потенциална промяна в корпоративната идентичност на Apple.
Сосник предполага, че Apple може да се превърне от акция с „висок растеж“, която силно разчита на научноизследователска и развойна дейност, в „стойностна акция“, която дава приоритет на възвръщаемостта за акционерите.
Доминиращата роля на компанията в обратното изкупуване на акции е очевидна, тъй като тя заема първите шест позиции в списъка на десетте най-големи обяви за обратно изкупуване на акции в САЩ. Това допълнително отдалечава компанията от конкуренти като Chevron, чието най-голямо обратно изкупуване възлиза на $75 милиарда, и компанията майка на Google – Alphabet, чието най-голямо обратно изкупуване е на стойност $70 милиарда.
Обявяването на програмата за обратно изкупуване съвпада със звездните тримесечни резултати на Apple, които надхвърлиха очакванията на Уолстрийт. Компанията не само надхвърли прогнозите за продажбите, но и предвиди връщане към ръст на приходите през текущото тримесечие.
Освен това Apple удължи серията си от последователни тримесечни увеличения на дивидентите до дванадесет години. Понастоящем компанията изплаща на инвеститорите $0.24 на акция, като дивидентната доходност е малко над 0.5%. Цената на акциите на компанията се повиши с над 8% по време на предварителната пазарна търговия и сега е над $180.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.