НАЧАЛО Финтех

Ant Financial купува дял в шведския финтех стартъп Klarna

06.03.2020 18:15 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ant Financial купува дял в шведския финтех стартъп Klarna

Ant Financial, филиалът за плащания на китайския гигант за електронна търговия Alibaba, инвестира в шведската компания за финансови технологии Klarna като част от глобално партньорство между двете фирми.

<span style="background-color: transpa Klarna казаха в сряда, че Ant Financial са закупили миноритарен дял в компанията срещу неразкрита сума.


Компанията е известна със своята схема “купи сега, плащай по-късно”, която предлага на купувачите безлихвено финансиране на месечни вноски.

Прекалено дълго потребителите трябваше да търпят неудобни за тях, скучни и прекалено сложни услуги, когато пазаруват както онлайн, така и офлайн”, казва в изявление изпълнителният директор на Klarna – Себастиан Сиематковски.

Филиалът на мобилния портфейл на Ant Financial, Alipay, вече работи с Klarna, вграждайки услугата в AliExpress, за да предложи финансиране на потребителите на уебсайта за електронна търговия. Според Klarna, партньорството с Ant Financial ще “задълбочи текущите сътрудничества” с Alipay.

Говорител на Klarna сподели, че дялът е под 1% от собствеността на фирмата. Състои се от комбинация от първични и вторични акции, последните от които са закупени от съществуващи инвеститори.

Klarna отчете първата си годишна загуба миналата седмица, като отчете загуба от 1,1 милиарда шведски крони (116 милиона долара) от приходи от 7,2 милиарда крони. Компанията се радваше на необичайния статут на това да бъде печеливш финтех еднорог (частна фирма с оценка от 1 милиард долара или повече) от години, благодарение на изгодни сделки с известни търговци.

Стартъпът се конкурира с дигиталната банка Revolut за най-ценният стартъп в Европа, след като миналата година достигна оценка от 5,5 милиарда долара, след рунд на финансиране в размер на 460 милиона долара.

Базираната в Стокхолм компания, която се конкурира с американската финтех компания Affirm, отчита финансова подкрепа от американския рапър Snoop Dogg и шведския търговец на дребно H&M.

Технологията за плащания на Ant Financial играе значителна роля в Китай, където цифровият ѝ портфейл Alipay е – заедно с WeChat Pay – сред най-популярните методи за разплащане в страната. Смята се, че компанията е най-ценната частна финансова компания в света, с оценка от 150 милиарда долара.

@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }

Klarna, която е напълно регулирана банка от 2017 г., заяви, че американската инвестиционна банка Numis действа като финансов съветник на компанията за сделката.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Близо 98% от централните банки се готвят за пускането на CBDC

По данни на Световния икономически форум над 98% от централните банки в света в момента са ангажирани с „проучване, експериментиране, пилотиране или внедряване“ на дигитални валути на централните банки (CBDC).

24.04.2024 8:00 1 мин. четене

Топ германска банка ще предлага крипто услуги

Най-голямата федерална банка в Германия, Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), с активи на обща стойност 333 милиарда евро, създаде стратегическо партньорство с Bitpanda Technology Solutions, водеща европейска крипто платформа.

16.04.2024 10:00 1 мин. четене

MasterCard и 1inch си партнират за нова крипто дебитна карта

1inch Network, компания за децентрализирани финанси (DeFi), в сътрудничество с Mastercard и Baanx, представи нова дебитна карта, оборудвана с функционалност за конвертиране на крипто във фиатна валута.

09.04.2024 16:00 1 мин. четене

Цените на тези три AI криптовалути скочиха след слухове за сливането им

Fetch.ai е в процес на обсъждане на потенциалното сливане на токените с SingularityNET и Ocean Protocol в токен ASI, чиято напълно разгърната стойност се очаква да бъде около $7.5 милиарда.

27.03.2024 22:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.