Хю Хендри, макроикономически експерт, сподели своите виждания за банковата система на САЩ на фона на продължаващите сътресения във финансовия сектор.
По време на интервю с Даниела Камбоне за „Stansberry Research“ мениджърът на хедж фондове подчерта възможността за бъдещи ограничения върху тегленето на пари в брой от клиентите на банките поради строгата парична политика на Федералния резерв.
Хендри обясни, че преди една година вероятността за такива ограничения би била почти нулева, но сега тя непрекъснато се увеличава.
Той обясни тази нарастваща вероятност с това, което нарича „лудостта на Фед„, имайки предвид безпрецедентната скорост и мащаб на повишаване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Настоящата обстановка подтиква Хендри да съветва да не се държат всички средства в банковата система, особено концентрирани при един кредитор.
Важно е да се отбележи, че в САЩ все още не са познати общи ограничения върху тегленията от банките, но те бяха въведени в Гърция и Кипър по време на дълговата криза в средата на 2010 г.
Понастоящем Нигерия също налага седмични лимити за теглене на пари в брой в размер на 20,000 наири, за да премине към изцяло дигитална икономика.
Хендри смята, че в банковата индустрия на САЩ ще се наблюдава по-голямо бягство от депозити, тъй като клиентите вече имат възможност да изтеглят средствата си незабавно. Той подчерта, че комбинацията от неконкурентни лихвени проценти и лекотата на бързото теглене на пари подтиква вложителите да прехвърлят средствата си във фондове на паричния пазар, вместо да ги държат в банките.
Понастоящем спестовните сметки предлагат средна годишна процентна доходност (APY) от 0.25%, докато фондовете на паричния пазар осигуряват до 4.75% APY, което е по-близо до референтната лихва на Федералния резерв от 5% до 5.25%.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.