Министърът на финансите на САЩ Джанет Йелън обясни потенциалния спад на щатския долар с честото използване на санкции във външната политика на страната.
В изказване пред Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите Йелън отбеляза, че тези санкции карат държавите да се дистанцират от долара, отслабвайки глобалната му позиция и оказвайки натиск върху американската икономика.
Държави като Русия, Китай и Унгария нарекоха Америка икономически агресор и Йелън предупреди, че ако САЩ не променят стратегията си, дедоларизацията ще продължи.
Тя изтъкна, че държавите диверсифицират валутните си авоари, за да избегнат американските санкции, като посочи за пример нарастващото сътрудничество между Иран и Русия.
От Goldman Sachs прогнозират мрачно икономическо бъдеще за САЩ, като твърдят, че някои страни от БРИКС ще заемат първите две места в световната икономика до 2075 г., като Индия и Китай ще изпреварят САЩ.
Саудитска Арабия, макар и да не е член на БРИКС, също се очаква да отбележи значителен икономически растеж. Неотдавна тя предупреди САЩ и Обединеното кралство да не замразяват руски активи.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.