Goldman Sachs прогнозира, че до 2075 г. членки на БРИКС ще притежават едни от най-големите икономики в света.
През следващите 50 години вероятността САЩ да запазят статута си на икономическа суперсила ще намалее значително. Очаква се развиващите се страни да надминат САЩ в различни важни сектори, включително търговията, технологиите и финтех.
Според Goldman Sachs се очаква две държави от БРИКС да оглавят световната икономика, като изместят САЩ на трето място.
Предвижда се Китай да има икономика на стойност $57 трилиона, а Индия да е на второ място с $52.5 трилиона. От друга страна, прогнозите са, че до 2075 г. САЩ ще заемат третото място с икономика от $51.5 трилиона.
Освен това от институцията прогнозират значителен икономически растеж и за други членове на БРИКС. Икономиката на Бразилия се очаква да достигне $8.7 трилиона, на Русия – $6.9 трилиона.
Икономиката на Саудитска Арабия също може да нарасне до $6.1 трилиона, въпреки че страната все още не е приела поканата да се присъедини към БРИКС.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Чанпен Джао, бившият главен изпълнителен директор на Binance, според информация от доклад на Bloomberg News от 11 юли, е подкрепял крипто проекти, свързани със семейството на Тръмп, докато е търсил президентско помилване.