Министърът на финансите на САЩ Джанет Йелън обясни потенциалния спад на щатския долар с честото използване на санкции във външната политика на страната.
В изказване пред Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите Йелън отбеляза, че тези санкции карат държавите да се дистанцират от долара, отслабвайки глобалната му позиция и оказвайки натиск върху американската икономика.
Държави като Русия, Китай и Унгария нарекоха Америка икономически агресор и Йелън предупреди, че ако САЩ не променят стратегията си, дедоларизацията ще продължи.
Тя изтъкна, че държавите диверсифицират валутните си авоари, за да избегнат американските санкции, като посочи за пример нарастващото сътрудничество между Иран и Русия.
От Goldman Sachs прогнозират мрачно икономическо бъдеще за САЩ, като твърдят, че някои страни от БРИКС ще заемат първите две места в световната икономика до 2075 г., като Индия и Китай ще изпреварят САЩ.
Саудитска Арабия, макар и да не е член на БРИКС, също се очаква да отбележи значителен икономически растеж. Неотдавна тя предупреди САЩ и Обединеното кралство да не замразяват руски активи.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.