Най-голямата публична компания за добив на криптовалути в Северна Америка включи глобалната експанзия в стратегическата си визия.
Макар че през последните месеци Marathon Digital, със седалище във Флорида, вече разшири дейността си в Обединените арабски емирства и Парагвай, сега тя насочва погледа си към континента, който преживява рязък скок в майнинг дейностите.
„Проучваме възможностите в Африка„, заяви Чарли Шумахер, вицепрезидент по корпоративните комуникации в Marathon Digital. „Разглеждаме добива на BTC като технологично решение за енергийния сектор, а Африка предоставя възможност да потвърдим тази хипотеза„, добави той.
Според доклади на Bloomberg в Етиопия се наблюдава нарастващ приток на миньори, привлечени от евтината енергия и благоприятния климат. Китайските компании например са потърсили убежище в Етиопия, след се сблъскаха с ограниченията върху добивните дейности в родната си страна след забраната през 2021 г.
Шумахер подчерта, че някои африкански държави притежават неизползвани или недостатъчно използвани енергийни ресурси.
„Като разположим Биткойн миньори към тези енергийни източници, можем да повишим тяхната рентабилност и да гарантираме устойчивостта им за местните общности„, обясни той.
„Освен това съществува неотложна нужда от разширяване на енергийната инфраструктура на целия континент„, продължи Шумахер. „Добивът на Биткойн може да послужи като катализатор за развитието на нови енергийни проекти, като се превърне в ядрен клиент.“
Marathon Digital, която работи в различни американски щати, включително Тексас, Небраска и Северна Дакота, стана свидетел на 7% месечно увеличение на скоростта на хеширане, достигайки 26.4 екзахаза в секунда (EH/s) през януари.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Историческият скок на Биткойн над $111,000 тази седмица поднови спекулациите за това докъде може да стигне ралито – някои анализатори вече прогнозират $200,000 до края на 2025 г.
Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.
Търговската активност на спот Биткойн ETF-ите в САЩ току-що достигна нов рекорд за 2025 г., отбелязвайки важен етап в институционалния прием на криптовалутите.
Да копаем Биткоин вече няма сметка. Замърсяването също да не подценяваме. По добрата технология се нарича Стейкване. По здравословния начин за добиване на крипто! А и по доходоносен от влог на лихва в която и да е Банка!