Неотдавнашно проучване, проведено от CNBC, показа, че близо 74% от американците изпитват повишено ниво на стрес по отношение на личните си финанси.
Тази цифра представлява забележимо повишение в сравнение с отчетените през април 70%. Учудващо е, че трима от всеки петима граждани на САЩ, общо 61 %, живеят от заплата до заплата. Тези данни са събрани от CNBC след анкетиране на над 4,000 пълнолетни респонденти в САЩ.
A new @CNBC survey finds that 74% of Americans are stressed about their personal finances, up from 70% in April. @sharon_epperson joins with more https://t.co/gCFfOBc8aq pic.twitter.com/nnMy833Um5
— Squawk Box (@SquawkCNBC) September 7, 2023
За да постигнат усещане за финансова сигурност, седем от десет американски работници разкриват, че им е необходима годишна заплата до $150,000. Притежаването на жилище в страната се очертава като значим фактор за облекчаване на финансовия стрес.
Според проучването собствениците на жилища изпитват облекчение и намалено ниво на финансово напрежение в сравнение с тези, които не притежават собственост. Лора Вронски, директор на отдел „Проучвания“ в SurveyMonkey, отбеляза:
Притежаването на жилище често означава много нисък лихвен процент по ипотечен кредит, което само по себе си може значително да облекчи ежедневния финансов натиск.
Въпреки това инфлацията остава основният източник на безпокойство за американците в последно време. Проучването сочи, че 61% от американците определят инфлацията като основен стресов фактор, което представлява увеличение с 2% спрямо март.
Освен това гражданите на САЩ изразяват недоволство от начина, по който регулаторите се справят със ситуацията. Едва 36% от американците одобряват усилията на президента Байдън да им помогне с личните им финанси, докато 60% не одобряват действията му.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.