Базиран на Етериум алткойн тихомълком се изстреля активи, докато пазарите бяха на зелено в резултат на облекчение.
Veritaseum (VERI) е глобален софтуер, базиран на блокчейн, който има за цел да осигури достъп до финансови пазари от типа „peer-to-peer“.
Veritaseum предлага набор от различни продукти, включително инструмент за съдебни изследвания, платформа за кредитиране или „отдаване под наем“ и услуга за токенизация.
VERI, ERC-20 токенът, който захранва екосистемата, има текуща пазарна капитализация от $95 милиона и се търгува за $44.48.
Активът демонстрира сила в продължение на няколко дни след съдебен иск срещу Coinbase, подаден от създателя на Veritaseum Реджи Мидълтън, който твърди, че крипто борсата нарушава неговия патент за технология за трансфер на стойност.
Според подадената в съда в Делауеър молба Veritaseum Capital иска $350 милиона обезщетение от Coinbase по силата на твърдението, че борсата използва патента му в улесни няколко свои услуги, включително Coinbase Cloud, Coinbase Pay и Coinbase Wallet.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Рекорден обем шортове на актива
В иска се посочва, че Coinbase е събирала „значителна“ част от приходите си, използвайки технологията на Мидълтън.
Макар че връзката между ценовото действие на VERI и съдебното дело не е ясна, токенът се покачи с над 75% за малко повече от три дни след новината за подаването на иска. От най-ниската си стойност от малко над $27 на 24-ти, VERI достигна най-високата си стойност от $47.7 на 27-ми и запази по-голямата част от печалбите си към момента на писане на статията.
Към момента на писане на статията криптовалутата се търгува около $44.22 към момента на писане на статията.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.