Meta направи смел ход, като инвестира $30 милиарда в графични процесори (GPU) на NVIDIA, за да подсили възможностите си за AI.
Тази значителна инвестиция беше разкрита от Ян Лекун, ръководител на AI на Meta, по време на срещата на върха „Forging the Future of Business With AI“. Лекун оприличи това мащабно начинание на инфраструктурен проект на нация или на историческата мисия на Apollo до луната.
Покупката включва един милион NVIDIA GPU, което значително ще подобри изчислителната мощност на Meta за изследвания и разработки на AI. Тази поръчка е не само една от най-големите в технологичната индустрия за такова оборудване, но също така бележи голяма стратегическа промяна за Meta към напредъка на AI технологиите.
В момента фокусът на Meta е върху развитието и обучението на усъвършенствани версии на техните модели Llama-3. Въпреки наличието на значителни изчислителни ресурси, процесът е бавен и отнема много време, което налага придобиването на допълнителни 500,000 графични процесора за оптимизиране на операциите за обучение на AI на Meta.
Джон Вернер, говорейки на срещата на върха, подчерта мащаба на инвестицията на Meta, сравнявайки я с програмата Apollo. Амбицията на Meta е да надмине изчислителните постижения на минали космически мисии, като движи AI напред по отношение на скорост, ефективност и сложност.
Индустрията на изкуствения интелект обаче е изправена пред предизвикателства при доставката и цената на компоненти като GPU. Голямото търсене доведе до увеличения на цените и предизвикателства при дистрибуцията, засягайки технологични гиганти като Meta.
Лекун подчерта необходимостта от напредък в алгоритмите за обучение, които могат да използват множество графични процесори едновременно, за да намалят разходите и да ускорят развитието на AI.
Докато Meta се конкурира с други като OpenAI и Microsoft в надпреварата към общ изкуствен интелект (AGI), тя използва огромните си ресурси от данни, за да подобри възможностите на AI в платформи като Instagram и WhatsApp. Тъй като AI става все по-централен за стратегията на Meta, неговото влияние в технологичния сектор е на път да нарасне значително.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.
may god have mercy on their (and our) souls