Регулаторният орган за финансови услуги на Абу Даби (FSRA) планира да упражнява надзор върху токените с фиатна референция (FRT), вид стабилни монети, в отговор на нарастващия интерес на заинтересованите страни.
FSRA покани обществеността за обратна връзка относно предложената от него регулаторна рамка, която включва оперативни ограничения и изисквания към емитентите на FRT.
Ключовите елементи на предложението включват гарантиране, че пазарната стойност на резервните активи съответства или надвишава номиналната стойност на всички FRT в обращение в края на всеки работен ден, като ежедневно се извършва оценка по пазарни цени. Емитентите на множество FRT трябва да поддържат отделни пулове от резервни активи за всеки токен.
FRTRA е определила краен срок за публични коментари до 3 октомври 2024 г. След това FSRA ще финализира регулаторната рамка. Предложението определя FRTs като дигитални активи, управлявани чрез технология на разпределената счетоводна книга, като стойността им е обвързана с една фиатна валута и може да бъде изкупена при поискване.
FSRA също така прави преглед на съществуващите регулирани дейности, за да определи съответните изменения за свързаните с FRT услуги, като по-нататъшните предложения ще бъдат изложени в отделен консултативен документ. Този ход отразява нарастващата репутация на ОАЕ като благоприятна за крипто дестинация, след неотдавнашните одобрения за дейности с дигитални активи и новата система за лицензиране на стабилни монети.
След напускането на Гари Генслер от ролята му на председател на SEC, регулаторната агенция възприе значително по-снизходителен подход към сектора на криптовалутите.
Хонконг предприе смела стъпка към укрепване на позицията си на глобален център за дигиталните активи чрез въвеждане на регулации, които позволяват на лицензирани крипто борси да предлагат стейкинг услуги.
Тъй като пейзажът на крипто регулациите се развива, Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) изглежда отстъпва, като други регулаторни органи поемат по-значима роля.
Лидерите на крипто индустрията с тласък за промяна на начина, по който се регулират стабилните монети, с цел да осигурят правото да предлагат лихви на притежателите.