Втората по големина банка в Германия, DZ Bank, разкри намеренията си да стартира пилотна програма за търговия с криптовалути на дребно в рамките на настоящата година.
След като през ноември предходната година въведе платформа за попечителство на криптовалути, сега институцията, която е приятелски настроена към тях, се стреми да изпробва транзакциите с Биткойн (BTC) при своите клиенти.
Според информация от 1 февруари DZ Bank се подготвя за стартирането на пилотната си програма за търговия с криптовалути по-късно тази година.
Първоначалната фаза на транзакциите на дребно с криптовалути ще бъде тествана в сътрудничество с избрани банки партньори. Забележително е, че основните банки ще участват в пробни транзакции с BTC директно с клиенти.
Налице е обаче отклонение от първоначалния план, тъй като банката не е разкрила новия си партньор за пилотната търговия с Биткойн, отклонявайки се от първоначалното партньорство с DWP Bank.
Навлизането на DZ Bank на пазара на криптовалути е в отговор на ескалиращото търсене от страна на институционалните инвеститори. Банката е готова да засили присъствието си в крипто пространството, като въведе услуги за търговия, включително такива за Биткойн.
Metaco, наскоро придобита от Ripple Labs, подчерта, че DZ Bank предприема обширен процес на доказване на концепцията и проверка, използвайки Harmonize.
Скокът в притока на средства за дигитални активи от Германия през изминалата година показва значително търсене на крипто и Биткойн сред институционалните инвеститори в страната. Именно това може да е провокирало действията на банката.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.
Европейската централна банка започна мащабен експеримент, за да провери как би функционирало дигиталното евро в ежедневието.