Circle Internet Financial, отговорна за стабилната монета USDC, обяви в четвъртък, че е подала поверителна заявка за първично публично предлагане (IPO) в САЩ с цел да се превърне в публично търгувано дружество.
Конкретните подробности за IPO, като например броят на акциите, които ще бъдат продадени, и предложеният ценови диапазон, не бяха разкрити от Circle.
Със седалище в Бостън, Circle наблюдава емитирането и управлението на USDC, криптовалута, обвързана с американския долар. Очаква се първичното публично предлагане да се осъществи, след като Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) приключи процеса на разглеждане, в зависимост от пазарните условия и други съответни фактори, както е посочено от компанията.
В споразумение от 2022 г. за излизане на борсата чрез дружество със специална цел за придобиване (SPAC) Circle по-рано заяви оценка от $9 милиарда. През декември 2022 г. обаче компанията прекрати тази сделка. Въпреки че изрази разочарованието си от „прекратената във времето“ сделка, главният изпълнителен директор на Circle, Джереми Алаир, потвърди продължаващия ангажимент на компанията да стане публична.
USDC се нарежда на второ място по големина сред стабилните монети, след Tether, и заема седма позиция сред всички криптовалути.Тези токени са обезпечени с резерв от парични средства и парични еквиваленти, включително краткосрочни държавни облигации.
Понастоящем в обращение са USDC токени на стойност приблизително $25 милиарда, което бележи спад спрямо пика от над $56 милиарда в средата на 2022 г.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.