Крипто компаниите са обвинени, че поддържат връзки с бивши служители на правоприлагащите органи и федерални служители, когато е необходимо, което доведе до обвинения от страна на сенатор Елизабет Уорън от Масачузетс.
Уорън твърди, че тези новобранци, наети от крипто компании и лобистки групи, възпрепятстват двупартийните регулаторни усилия. В писмо, адресирано до крипто борсата Coinbase, както и до лобистките групи Coin Center и Blockchain Association, Уорън изрази загриженост, че стратегията за набиране на кадри в индустрията възпрепятства напредъка във Вашингтон.
Сенаторът се позовава на статия в Politico от ноември, в която се подчертава, че крипто индустрията използва „не толкова тайно оръжие„: група от бивши служители в областта на отбраната, националната сигурност и правоприлагането.
Уорън разкритикува индустрията за използването на на тези връзки, заявявайки, че това разкрива готовност да се харчат милиони, за да се представя фасада на легитимност, като същевременно се противопоставя на разумни регулации, насочени към ограничаване на ролята на криптовалутите във финансирането на терористични дейности.
Нейният основен фокус е върху това как крипто компаниите и лобистките групи използват тези взаимоотношения, за да възпрепятстват законодателството, целящо да се справи с участието на криптовалути във финансирането на групи като Хамас.
Изпълнителният директор на Blockchain Association, Кристин Смит, твърди, че писмото на Уорън е било предизвикано от собственото съобщение на асоциацията до банковата комисия на Сената и комисията по финансови услуги на Камарата на представителите през ноември.
Писмото на асоциацията, подписано от 40 бивши военни служители, експерти в областта на националната сигурност и разузнаването, има за цел да ангажира политиците. Смит предложи Уорън да насочи усилията си към нарушителите, а не към тези, които си сътрудничат с правоприлагащите органи.
В отговор на твърденията на Уорън членовете на бранша заявиха, че партньорството с експерти за защита срещу законодателни предложения, считани за противоконституционни, е основно право. Монетния център излезе с изявление, в което се твърди, че ангажирането на съмишленици-експерти с цел противопоставяне на законодателството не представлява подкопаване на двупартийните усилия в Конгреса.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.