Начало » 18 държави въвеждат рамки за сектора на изкуствения интелект

18 държави въвеждат рамки за сектора на изкуствения интелект

27.11.2023 18:00 3 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
18 държави въвеждат рамки за сектора на изкуствения интелект

Постигнат бе значителен напредък, тъй като 18 държави, сред които САЩ, Обединеното кралство, Германия и други, се обединиха, за да въведат новаторски принципи, насочени към укрепване на аспектите на киберсигурността на AI решенията.

Тези принципи, ръководени от Националния център за киберсигурност (NCSC) на Обединеното кралство и Агенцията за киберсигурност и инфраструктурна сигурност (CISA) на САЩ, насърчават присъщия фокус върху сигурността като настройка по подразбиране.

Това съвместно начинание се стреми да постави сигурността на преден план при разработването на AI, което означава ключова стъпка в борбата с предизвикателствата, породени от бързото развитие на технологията на изкуствения интелект (AI).

Съвместните усилия на коалицията от 18 държави разкриха изчерпателен набор от насоки, като NCSC и CISA ръководеха създаването на документ, в който се набляга на философията „сигурност по подразбиране“, призовавайки разработчиците да включат киберсигурността на всеки етап от разработването на AI системата.

В насоките се подчертава незаменимата роля на сигурното проектиране, разработване, внедряване и поддръжка в рамките на жизнения цикъл на разработването на AI системи. Тези четири ключови области служат като план за професионалистите да повишат мерките за сигурност и да намалят рисковете, свързани с постоянно развиващия се AI пейзаж.

Главният изпълнителен директор на NCSC Линди Камерън подчерта неотложната необходимост от глобално сътрудничество на фона на бързия напредък на AI, изтъквайки необходимостта от световно разбиране на киберрисковете. Важно е да се отбележи, че насоките представляват проактивна стратегия, която гарантира, че сигурността ще остане основно съображение по време на целия път на развитие, а не последваща мисъл.

Директорът на CISA Джен Истърли подчерта значението на международното сътрудничество, като се фокусира върху прозрачността, отчетността и сигурните практики. Насоките са в съответствие с колективната ангажираност за насърчаване на устойчива база за безопасно развитие на системите за изкуствен интелект в целия свят.

Насоките получиха широка подкрепа от ключови държави, организации, включително Канада, Германия и Япония, както и от лидери в технологичната индустрия като Microsoft, Google и OpenAI. Общата цел е да се използва трансформационният потенциал на AI, като същевременно се обърне внимание на потенциалните рискове и се осигури стабилно дигитално бъдеще.

Всички участващи може да видите по-долу:

  • Агенция за национална сигурност (АНС)
  • Федерално бюро за разследване (ФБР)
  • Австралийски център за киберсигурност (ACSC) на Австралийската дирекция за сигнали
  • Канадски център за киберсигурност (CCCS)
  • Национален център за киберсигурност на Нова Зеландия (NCSC-NZ)
  • Правителственият CSIRT на Чили
  • Национална агенция за кибернетична и информационна сигурност на Чешката република (NUKIB)
  • Орган за информационни системи на Естония (RIA)
  • Национален център за киберсигурност на Естония (NCSC-EE)
  • Френска агенция за киберсигурност (ANSSI)
  • Федерална служба за информационна сигурност на Германия (BSI)
  • Израелска национална дирекция за кибернетична сигурност (INCD)
  • Италианска национална агенция за киберсигурност (ACN)
  • Японският национален център за готовност за инциденти и стратегия за киберсигурност (NISC)
  • Японският секретариат за наука, технологии и иновационна политика, Кабинет на министрите
  • Националната агенция за развитие на информационните технологии на Нигерия (NITDA)
  • Норвежки национален център за киберсигурност (NCSC-NO)
  • Полша Министерство на цифровите технологии
  • Полски национален изследователски институт NASK (NASK)
  • Национална разузнавателна служба на Република Корея
Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Централните банки купуват злато, а не Биткойн – Питър Шиф с коментар по темата

Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.

25.05.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Дългогодишната прогноза на Чарлз Хоскинсън за криптовалутите се реализира

Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.

24.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нова страна се присъединява към банката на БРИКС

В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).

24.05.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

80% от резервациите през Travala се плащат в крипто

Употребата на криптовалути в туристическия сектор е нараснала значително, като нови данни от Travala и Binance Pay разкриват, че почти 80% от резервациите в Travala вече се правят с помощта на дигитални активи.

24.05.2025 13:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.