JPMorgan Chase наскоро оповести значителни загуби от ценни книжа, възлизащи на около $40 милиарда нереализирани загуби от облигации за третото тримесечие на тази година.
Това е с 20% повече от предходното тримесечие и надхвърля очакваните загуби от $34 милиарда. Bank of America също отчете значителни нереализирани загуби, възлизащи на $131.6 милиарда. Wells Fargo и Citigroup обаче все още не са разкрили последните си данни за нереализираните загуби.
През второто тримесечие на тази година Wells Fargo оповести $40 милиарда нереализирани загуби на пазара на облигации, а Citigroup – $25 милиарда загуби на книжа.
Рисковете, свързани с нереализираните загуби, привлякоха вниманието по-рано тази година с фалита на Silicon Valley Bank.
Внезапният фалит на банката през март беше предизвикан от загуба в размер на $1 милиард от продажбата на част от портфейла ѝ от облигации с недостатъчно покритие.
Оценките на Moody’s сочат, че банковата индустрия в САЩ е изправена пред колективни нереализирани загуби на стойност приблизително $650 милиарда. Тези загуби са следствие от значителния спад на облигациите, обусловен от усилията на Федералния резерв да поддържа по-високи лихвени проценти за продължителен период от време.
В сектора на изкуствения интелект набира скорост, след като се появиха информации, че администрацията на Тръмп планира да отмени строгите правила за износ на чипове, въведени от президента Байдън.
Въпреки че участва в неотдавнашната среща на БРИКС в Бразилия и е включена в списъка на членовете на групата на нейния уебсайт, Саудитска Арабия според информациите отлага официалното си присъединяване към икономическия алианс.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ се готви за поредно задълбочено проучване на крипто регулирането, като четвъртата кръгла маса е насрочена за 12 май.
Coinbase постави ново начало в крипто пространството в САЩ, като стартира непрекъсната търговия с фючърси върху Биткойн и Етериум, превръщайки се в първата регулирана платформа в страната, която работи денонощно.