Джим Креймър, видна фигура в областта на финансите и инвестициите, е известен с динамичното си присъствие и е получавал както похвали, така и критики.
Като водещ на предаването „Mad Money“ по CNBC, живите оценки на пазара на акции и противоречивите прогнози на Креймър го утвърдиха като значима фигура в общността на инвеститорите в акции.
На 1 ноември Креймър направи още едно смело изявление, което вероятно ще предизвика широки дискусии в социалните медии, особено сред тези, които са били скептични към предишните му прогнози.
По-конкретно телевизионният водещ и бивш мениджър на хедж фонд публикува туит, в който заяви, че според него Apple и Nvidia имат „двете най-лоши графики в книгата„. Освен това той подчерта, че препоръчва тези акции да се държат като дългосрочни инвестиции, а не да се търгуват активно с тях.
The two worst charts in the book are Apple and Nvidia, I say own these don't trade these but it is so easy to make yourself right if you are a shortseller here. Easy as pie. That ease with which a stock can be knocked down reminds me of a 1990 set up against the regional banks.…
— Jim Cramer (@jimcramer) November 1, 2023
Креймър също така предположи, че тези две акции предоставят уникална възможност на продавачите на шорт позиции да реализират потенциална печалба от тях. Той направи паралел с подобна ситуация, която е наблюдавал през 1990 г., когато акциите на регионалните банки са били изправени пред подобни предизвикателства.
Макар че Креймър постигна успех по време на работата си като мениджър на хедж фонд, той направи и няколко неуспешни прогнози, които допринесоха за развитието на подхода „обратно на Креймър„. Например по-рано през годината той посъветва последователите си да „излязат от криптовалутите„, като конкретно се позова на пазарната стойност на Биткойн (BTC) по това време.
Оттогава насам цената на BTC нарасна повече от два пъти. Подобни ситуации възникнаха и след негови некоректни призиви за различни други компании, включително Disney, Nvidia, Tesla и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.