Значителните трансфери на крипто средства, свързани с FTX, породиха опасения относно потенциална ликвидация на токени.
От 31 август портфейл, свързан с FTX, е инициирал движение на токени на стойност $10 милиона в рамките на екосистемата Solana, използвайки моста Wormhole.
Тези транзакции разпалиха опасения относно потенциални разпродажби на токени и последващи спадове на цените, въпреки че не се очакват незабавни мащабни продажби.
В неотдавнашно заявление длъжниците на FTX представиха предложения, насочени към смекчаване на въздействието върху цените на дигиталните активи чрез ограничения на продажбите на активи.
Те предложиха въвеждането на стандартен седмичен лимит от $100 милиона, с максимален таван от $200 милиона. Освен това те предлагат да се въведе изискване за десетдневно предизвестие за продажби, включващи конкретни активи.
Понастоящем това предложение е в процес на разглеждане от Съда по несъстоятелността на Делауеър, насрочено за 13 септември.
FTX по-рано оповести притежаването на криптоактиви на стойност $3.4 милиарда, въпреки че точната разбивка на активите остава неразкрита.
Те също така обмислят стратегии за хеджиране на притежаваните от тях Биткойн и Етериум, с потенциално приложение към други активи.
Освен това имуществото си запазва възможността да стейкнет определени токени, за да увеличи наличните средства за кредиторите.
Дейвид Бейли, известен с близките си връзки с Доналд Тръмп по отношение на политиката за криптовалутите, се готви да пусне голям инвестиционен инструмент за Биткойн, наречен Nakamoto, подкрепен с финансиране в размер на $300 милиона.
Coinbase се готви да направи най-смелата си стъпка досега в областта на дериватите с планираното придобиване на Deribit, борса за крипто опции и фючърси, известна с това, че контролира значителна част от глобалния обем на търговията.
Крипто трейдър е загубил $2.8 милиона за един час, след като е закупил 1.39 милиона TRUMP токена, с цел да си осигури място на ексклузивна гала вечеря с президента Доналд Тръмп.
На заседанието си на 7 май 2025 г. Федералният резерв остави лихвения процент без промяна на ниво 4.25% до 4.50%, което е четвъртото поредно решение за запазване на лихвените проценти.