Възможността за растеж е отдавнашна тема в рамките на БРИКС, а срещата на върха на съюза изглежда доближава тази концепция до осъществяване.
Блокът може да увеличи своя БВП чрез разширяване, особено ако към него се присъединят страни като Саудитска Арабия и Индонезия.
Понастоящем БРИКС поддържа БВП от приблизително $27.65 трилиона, което го поставя в сериозна конкуренция с държавите от Г-7 и доминиращия западен свят. Разширяването обаче може значително да промени този пейзаж и да доведе до значително увеличение на общия БВП на блока.
Идеята за разширяване на блока БРИКС е обект на слухове от доста време, което предизвиква дискусии в геополитическия сектор относно потенциалното ѝ въздействие върху световния баланс на икономическите сили. По-специално, включването на бързоразвиващи се икономики би могло да има несравнимо въздействие върху икономическата статистика на блока.
Ако БРИКС се разшири, БВП може да се увеличи с $2 трилиона, в зависимост от страните, които решат да приемат за членове. Няколко държави вече изразиха официален и неофициален интерес към членство, като някои от тях могат да се похвалят с едни от най-големите икономики в света.
Сред държавите, които проявяват интерес към присъединяване към блока, особено внимание заслужават Саудитска Арабия и Индонезия. И двете държави предлагат значителни икономически ползи и се отличават с впечатляващи стойности на БВП от съответно $1.06 трилиона и $1.39 трилиона. Включването им в алианса БРИКС може да доведе до значителна промяна в позицията на блока.
Интересното е, че Саудитска Арабия вече е планирана да стане член на Новата банка за развитие на блока и според съобщенията е изразила интерес да предоставя финансиране на блока, особено след като Русия е изправена пред западните санкции поради продължаващия конфликт в Украйна.
Ако бъде включена в алианса на предстоящата среща на върха, участието на Саудитска Арабия несъмнено ще промени правилата на играта и ще промени значително геополитическия баланс на силите.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.
Според нов анализ на Bernstein крипто подразделениет на Robinhood е готово за значителен растеж, като се очаква търговската дейност да нарасне през следващите две години.
Продължават измишльотините и манипулациите. Истината е че никой не вярва в новата валута на Китай освен политбюро на ККП и другарчето им Путлер.