Павел Дуров, основател и главен изпълнителен директор на Telegram, разкри, че в инвестиционния си портфейл държи два вида криптовалути.
В неотдавнашна актуализация Дуров отбеляза впечатляващия растеж на платформата за незабавни съобщения. Той съобщи, че в началото на годината приложението е надхвърлило 800 милиона активни месечни потребители, като ежедневно са се регистрирали над 2.5 милиона нови потребители.
Въпреки че в момента не платформата не е печеливша, Дуров изрази оптимизъм за финансовото бъдеще на Telegram, заявявайки, че компанията се доближава до рентабилността в сравнение с конкурентите си като Twitter и Snap.
Като част от стратегията си за растеж Telegram емитира облигации на стойност $270 милиона. Макар че Дуров не разкри самоличността на инвеститорите, той спомена, че те са реномирани фондове. Той разкри, че лично е инвестирал в облигациите на компанията, като е закупил една четвърт от емитираната сума в знак на увереност в продължаващото разрастване на Telegram.
Той съобщи още, че притежава Биткойн, най-голямата криптовалута по пазарна капитализация, както и Toncoin (TON), която е независима от платформата Telegram.
Toncoin е ребранд на оригиналния блокчейн проект TON (Telegram Open Network), който беше разработен от Павел и Николай Дурови. Проектът беше спрян поради правен спор с Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) точно преди планираното му стартиране през октомври 2019 г. Въпреки това Telegram направи кода с отворен код, което позволи на общността да продължи инициативата независимо.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.