Павел Дуров, основател и главен изпълнителен директор на Telegram, разкри, че в инвестиционния си портфейл държи два вида криптовалути.
В неотдавнашна актуализация Дуров отбеляза впечатляващия растеж на платформата за незабавни съобщения. Той съобщи, че в началото на годината приложението е надхвърлило 800 милиона активни месечни потребители, като ежедневно са се регистрирали над 2.5 милиона нови потребители.
Въпреки че в момента не платформата не е печеливша, Дуров изрази оптимизъм за финансовото бъдеще на Telegram, заявявайки, че компанията се доближава до рентабилността в сравнение с конкурентите си като Twitter и Snap.
Като част от стратегията си за растеж Telegram емитира облигации на стойност $270 милиона. Макар че Дуров не разкри самоличността на инвеститорите, той спомена, че те са реномирани фондове. Той разкри, че лично е инвестирал в облигациите на компанията, като е закупил една четвърт от емитираната сума в знак на увереност в продължаващото разрастване на Telegram.
Той съобщи още, че притежава Биткойн, най-голямата криптовалута по пазарна капитализация, както и Toncoin (TON), която е независима от платформата Telegram.
Toncoin е ребранд на оригиналния блокчейн проект TON (Telegram Open Network), който беше разработен от Павел и Николай Дурови. Проектът беше спрян поради правен спор с Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) точно преди планираното му стартиране през октомври 2019 г. Въпреки това Telegram направи кода с отворен код, което позволи на общността да продължи инициативата независимо.
Block Inc. (NYSE: SQ) официално се присъедини към S&P 500 на 23 юли, заменяйки Hess след придобиването й от Chevron на стойност $54 милиарда.
FTX Trading Ltd. и FTX Recovery Trust обявиха 15 август 2025 г. за официална дата на записване за следващия кръг изплащания.
През второто тримесечие на 2025 г. Tesla зашемети инвеститорите с печалба от $1.2 милиарда, което е почти три пъти повече от нетната печалба за предходното тримесечие.
Крипто пазарът навлиза в по-бича фаза, тъй като настроенията навлизат в територията на „алчността“.