Последните данни на Kaiko разкриват, че обемът на търговията с криптовалути на борсите е достигнал най-ниската си точка от октомври 2020 г. насам.
Анализаторите посочват банковата криза и регулаторната среда в САЩ, която се възприема като неблагоприятна, като основни фактори за този спад.
Според данните на Kaiko, която проследява 18 централизирани крипто борси, дневният обем на търговията с криптовалути е спаднал до 5 милиарда, което е най-ниското ниво, наблюдавано от 2020 г. насам. Неотдавнашните рестрикции и регулаторната несигурност от страна на Комисията за ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) се считат за значителни фактори за този спад.
Обемът на търговията на крипто борсите се отнася до общата стойност на дигиталните активи, които се купуват и продават, като служи като стандартна мярка за оценка на размера и популярността на борсата.
И в двата случая през цялата година се наблюдаваше обща тенденция към намаляване. Анализаторите обикновено отдават този спад на регулаторните действия в САЩ. По този въпрос обаче няма консенсус.
Експертите предполагат, че банковата криза от тази година също може да допринесе за ситуацията. Забелязва се, че обемите на търговията се представят добре в Близкия изток и Азия, докато в САЩ и Канада изостават.
Изглежда, че борсите в САЩ са изправени пред предизвикателства при достъпа до необходимите банкови услуги поради засиления регулаторен контрол и липсата на ясни разпоредби.
Несигурността, свързана с регулациите, икономиката и достъпа до финансиране чрез банките, кара основните играчи да проучват офшорни възможности, особено в международни крипто центрове като ОАЕ и Хонконг. Това може да обясни процъфтяващите обеми на търговия в Азия.
Враждебната регулаторна среда в САЩ се разглежда като фактор, допринасящ за това, от вътрешни за индустрията лица.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.
Частният инвестиционен фонд Advent финализира сделка за придобиване на ТВІ Bank от кредитната група 4finance Holding.
От повече от десетилетие все повече държави се стремят да намалят зависимостта си от щатския долар в световната търговия.
След като приключи 2024 г. с високи резултати, крипто пазарът се сблъска с рязка корекция в началото на 2025 г. Ентусиазмът, който бе подхранван от благоприятния макро фон – включително президентската победа на Доналд Тръмп и позитивните сигнали от Федералния резерв на САЩ.
Едно дете на семейство
И тогава стават 2 Бит к о й н а