Русия активно оформя своя подход към криптовалутите в страната. През април Антон Силуанов, министърът на финансите на Русия обсъди нова платежна система, която ще включва криптовалути.
Неотдавнашен доклад на руската медия „Известия“ разкри, че властите са взели решение да не създават крипто борса. Вместо това те се съсредоточават върху създаването на рамка за функционирането и установяването на крипто борси.
Анатолий Аксаков, ръководител на комисията на Държавната дума по въпросите на финансовия пазар, изрази мнение, че добре дефинирани правила за крипто борсите биха били по-полезни, отколкото една национална борса.
Намерението е тези крипто борси да се използват за трансгранични разплащания, което ще позволи спазването на нормативните изисквания и същевременно ще заобиколи санкциите. Аксаков подчерта, че централната банка ще упражнява надзор върху тези борси, а правилата ще бъдат включени в проектозакона за експерименталните правни режими.
Иван Чебесков, директор на отдела за финансова политика в Министерството на финансите на Руската федерация уточни, че министерството не одобрява създаването на единна национална крипто борса.
Вместо това те предложиха да се обмисли правна уредба, която да позволи на предприятията да създават такива платформи. Министерството също така се застъпи за цялостно регулиране на криптовалутите.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.
Европейската централна банка започна мащабен експеримент, за да провери как би функционирало дигиталното евро в ежедневието.
Bunq, една от водещите дигитални банки в Европа, стартира търговия с криптовалути в партньорство с Kraken, позволявайки на потребителите да купуват и продават над 300 дигитални активи директно от своето банково приложение.