Начало » Рисковете и ползите от DeFi в очите на Министерството на финансите на САЩ

Рисковете и ползите от DeFi в очите на Министерството на финансите на САЩ

09.04.2023 11:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Рисковете и ползите от DeFi в очите на Министерството на финансите на САЩ

Министерството на финансите на САЩ отправи предупреждение към престъпниците за използването на DeFi протоколи, но призна, че фиатните валути все още са предпочитан избор за перачите на пари и терористите.

В доклад, озаглавен „Оценка на риска от незаконно финансиране при DeFi“, Министерството на финансите заяви, че атакуващите чрез рансъмуер, измамниците и други престъпници използват DeFi услугите за прехвърляне и пране на незаконните си приходи.

Много DeFi приложения не спазват американските разпоредби за борба с прането на пари и финансирането на тероризма, което ги прави уязвими за използване от престъпници.

Също така докладът разкри, че дейностите, свързани с пране на пари, финансиране на разпространението на оръжия и финансиране на тероризма по-често се извършват чрез използване на фиатна валута или други традиционни активи, а не на дигитални такива. DeFi е сектор в крипто индустрията, който има за цел да автоматизира и демократизира традиционните финанси чрез децентрализирани приложения.

Тези инструменти правят задачи като вземане на заем или получаване на лихва върху спестявания по-бързи, по-достъпни и изключват услугите на скъп посредник от процеса. Всеки може да свърже своя крипто портфейл за самостоятелно попечителство с уебсайт и да извършва транзакции, без да разкрива никаква лична информация на разработчика на инструмента.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano: Силни фундаменти сочат към потенциален скок на цената на ADA


Блокчейн мрежите са прозрачни и транзакциите могат лесно да бъдат проследени, но поддръжниците твърдят, че трябва да съществуват инструменти, които да позволят на тези транзакции да се ползват със същата поверителност като паричните борси. Въпреки това, DeFi инструментите все още са експериментални и податливи на хакерски атаки, а престъпниците ги използват за пране на пари.

Tornado Cash, DeFi приложение, което позволява анонимни преводи на Етериум, влезе в заглавията на медиите миналата година, когато Министерството на финансите му наложи санкции поради предполагаемо му използване от севернокорейски хакери. Критиците твърдят, че подобни санкции нарушават правото на хората за финансова неприкосновеност.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Бутан въвежда крипто плащания за туристи с помощта на Binance

Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.

09.05.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Tether с ново начинание в сферата на изкуствения интелект

Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.

06.05.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

ЕЦБ стартира тестове на дигиталното евро в реални условия с участието на 70 компании

Европейската централна банка започна мащабен експеримент, за да провери как би функционирало дигиталното евро в ежедневието.

06.05.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Neobank стартира крипто търговия в приложението си в цяла Европа

Bunq, една от водещите дигитални банки в Европа, стартира търговия с криптовалути в партньорство с Kraken, позволявайки на потребителите да купуват и продават над 300 дигитални активи директно от своето банково приложение.

01.05.2025 18:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.