Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, е продавал акции на компанията си от ноември 2022 г. насам, според последните данни, споделени в Twitter от крипто детектива @theirish_man.
Данните показват, че Армстронг е осъществил четири сделки за продажба от началото на месеца – на 3 март, 15 март и две на 21 март.
Трите транзакции за продажба, регистрирани дни преди предупреждението на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), предизвикват особена загриженост у някои членове на общността, което доведе до спад на акциите на Coinbase с 10%.
Армстронг продаде общо 89,196 акции на Coinbase – чиято стойност възлиза на $5,871,561. Почти половината от акциите са продадени в рамките на 24 часа преди предупреждението на SEC.
Данните разкриват, че Армстронг е продавал акции на Coinbase почти редовно от ноември 2022 г. насам.
Той е реализирал по две сделки за продажба на месец през ноември 2022 г., декември 2022 г. и януари. През февруари и март той увеличава темпото, правейки три месечни транзакции.
На 22 март SEC издаде Wells notice до Coinbase, в което се посочва, че регулаторът е взел предварително решение да предприеме принудително изпълнение срещу борсата.
В уведомлението се уточнява, че предстоящото действие по принудително изпълнение вероятно ще се отнася до части от основната платформа за търговия на Coinbase и други нейни услуги – като Coinbase Prime и Coinbase Wallet.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: До Куон е арестуван от властите на Черна гора
При първия отговор Coinbase заяви, че е уверена в своите услуги и „приветства правния процес“, посочвайки, че ще се бори със SEC. Крипто общността също разкри своята позиция, като се обедини зад Coinbase.
Ръководителите от криптосферата започнаха да се питат дали предупреждението на SEC не е умишлен опит за задушаване на пазара. Към момента на писане на статията цената на акциите на Coinbase се търгува за около $66 – което е около 22% спад в цената от 22 март насам.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.