Брайън Армстронг наскоро сподели краткосрочните и средносрочните планове на компанията си на фона на рязкото покачване на цените на акциите.
В епизод на подкаста Bankless главният изпълнителен директор на Coinbase, Брайън Армстронг, разкри, че борсата се стреми да установи по-последователен и устойчив модел на приходите, за да издържи на възходите и спадовете на пазара на криптовалути.
Армстронг призна, че макар таксите за търговия да остават значителни, те са и силно волатилни.
В отговор на това през последните пет години Coinbase работи за диверсифициране на своите потоци от приходи, фокусирайки се върху „абонаменти и услуги“, като USD Coin, попечителски такси, стейкинг и Coinbase Card.
Според отчета за приходите за четвъртото тримесечие абонаментите и услугите представляват приблизително 47% от приходите на Coinbase.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Финансовият надзор в запада прилича повече на китайския, отколкото се предполага
Това преминаване към по-предсказуеми потоци от приходи помага на компанията да изгради по-стабилен бизнес модел и да се справи с предизвикателствата на циклите на криптопазара.
Акциите на Coinbase, COIN, в момента се търгуват за $62.65, което е ръст от близо 6% за деня и 19% от петък насам. Цената също така се е повишила с почти 100% от най-ниската си стойност за всички времена от $33.
Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.
Точно когато NFT-тата на DeGods започнаха да набират инерция в мрежата на Етериум и Solana, основателят на проекта, Рохун Вора, по-известен като „Frank“, обяви, че се оттегля от ежедневното управление.
Китай предприема тихи, но решителни стъпки за повишаване на статута на юана в глобалните финанси, като се възползва от последните геополитически промени и търговски преговори, за да увеличи обхвата на валутата.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $100,000 е само част от една много по-голяма история: Криптовалутите се доближават все повече до мейнстрийма и някои от най-големите имена в технологичния сектор искат да се включат.