През 2023 г. все още няма толкова много блокчейн платформи, които да могат да се сравняват директно с Етериум, камо ли да го надминат.
Според неотдавнашна публикация в блога на Виталик Бутерин, създателя на Етериум (ETH), все още има какво да се подобри в потребителското изживяване (UX) на платформата, особено когато става въпрос за включване на транзакции.
Бутерин се застъпи за простите и стабилни потребителски интерфейси (UI), а не за модните и елегантни такива, заявявайки, че доброто потребителско изживяване е приоритет.
Той смята, че изчистеният и елегантен потребителски интерфейс, който причинява големи проблеми в 0.723% от случаите е по-лош от потребителски интерфейс, който разкрива повече дребни детайли пред потребителя, но улеснява разбирането и отстраняването на възникнали проблеми.
Бутерин също така отбеляза, че високите такси за транзакции и несъвършеният UX тласкат потребителите на Етериум към централизирани решения вместо към децентрализирани изградени на веригата.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Още 2 банки от Великобритания се присъединяват към забраната, свързана с крипто
Въпреки значителните подобрения в потребителското изживяване, като средното време за транзакция намалява от минути на секунди след EIP-1559, Бутерин настоя, че има още върху какво да се работи.
Към момента на писане на статията Етериум се оценява на $1,569, без да има значителни движения през последните 24 часа.
Неотдавнашното поскъпване на Dogecoin възроди ентусиазма в цялата общност, като активите се повишиха с 36% само за една седмица.
Макар интересът на дребно към криптовалутите да остава сдържан, някои анализатори смятат, че пазарът тихо подготвя следващия си пробив.
BlackRock преразгледа документацията си за крипто ETF, за да се справи както с дългосрочните рискове, така и с продуктовата ефективност.
През май крипто пространството е изпълнено с обещаващи airdrop събития, които предлагат на потребителите награди без големи предварителни инвестиции.