Voyager обяви, че 97% от клиентите на компанията са гласували в подкрепа на плана за несъстоятелност, който включва продажбата на активите ѝ на Binance.US.
През декември 2022 г. Voyager заяви, че след като е разгледала всички възможности, е стигнала до заключението, че Binance.US са предложили най-високата и най-добра оферта за нейните активи.
Според съдебни документи от 24 февруари, обаче, Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на САЩ и регулаторните органи от Ню Джърси и Тексас се противопоставят на плана на компанията да продаде останалите си активи на Binance.US, за да компенсира кредиторите.
Регулаторните са загрижени, че поемането на активите на Voyager ще даде на Binance възможност да оперира на американския пазар без подходящо лицензиране.
Регулаторните органи също така твърдят, че условията биха позволили на Binance.US да прехвърлят чувствителни лични данни на субекти извън САЩ. Освен това ако възникнат някакви проблеми при достъпа на клиентитe или използването на услугите на Binance.US, клиентите нямат абсолютно никакво право да оспорват въпроса
Междувременно, Федералната Търговска Комисия (FTC) също се противопостави на плана за несъстоятелност на компанията, тъй като той би ѝ помогнал да избегне отговорност за „действителна измама, умишлено нарушение или груба небрежност“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Предстои ли възход за актива? – М. ван де Поуп
Регулаторният орган заяви, че ако планът бъде одобрен, то вече няма да може да се предприемат правни действия или да се налагат глоби срещу Voyager или нейните бивши служители.
Компанията заяви, че допълнителни подробности ще бъдат разкрити след предстоящото съдебно изслушване на 2 март.
Voyager customer voting on the company’s chapter 11 plan has concluded and finalized: of those who participated, 97% of customers, representing 98% of the total claims, voted in favor. (1/2)
— Voyager (@investvoyager) February 28, 2023
Тези 97% от гласувалите „за“ представляват приблизително 98% от общия размер на вземанията.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.
Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.
Точно когато NFT-тата на DeGods започнаха да набират инерция в мрежата на Етериум и Solana, основателят на проекта, Рохун Вора, по-известен като „Frank“, обяви, че се оттегля от ежедневното управление.