Trezor, известен производител на крипто портфейли се сблъска с трудности при удовлетворяването на голямото търсене на своите популярни хардуерни портфейли поради недостиг на чипове.
За да се справи с това предизвикателство, компанията планира да намали зависимостта си от доставчици от трети страни и да ускори цикъла на доставки, като произвежда свои собствени чипове.
Тъй като употребата на криптовалути продължава да нараства, значението и търсенето на силициеви чипове за хардуерните портфейли за криптовалути ще стане още по-голямо.
През последните години се наблюдава рязко нарастване на търсенето на този тип портфейли и предприятията инвестират значителни средства в разработването на усъвършенствани силициеви чипове, които могат да осигурят повишена сигурност и функции.
Trezor разкри, че ще започне да произвежда своите чипове, за да направи цикъла на доставка на хардуерни портфейли по-ефективен.
Компанията е изградила авангардно съоръжение за производство на чипове, за да подпомогне производствените си усилия. Тя ще ги използва в последния си водещ продукт – Trezor Model T, за да подобри неговата производителност и сигурност, както и да предостави на клиентите по-добро потребителско изживяване.
Значението на силициевите чипове при съображенията за сигурност в бързо развиващия се свят на криптовалутите е от първостепенно значение. Тъй като стойността на дигиталните активи продължава да расте, нараства и рискът от кражби и измами.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Изключителна възможност: Милиардер споделя новия си инвестиционен фокус
За да се противопоставят на тези рискове, много инвеститори използват хардуерни крипто портфейли – физически устройства, създадени за съхранение на частни ключове, необходими за достъп до криптоактивите и тяхното управление.
В тези устройства се използват силициевите чипове, които позволяват сигурно съхранение на ключове, проверка на транзакции, удостоверяване на автентичността на потребителите и актуализации на фърмуера. С помощта на хардуерно и софтуерно криптиране силициевите чипове могат да защитят частните ключове от неоторизиран достъп и кражба.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $100,000 е само част от една много по-голяма история: Криптовалутите се доближават все повече до мейнстрийма и някои от най-големите имена в технологичния сектор искат да се включат.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.