Според Алекс Гладщайн, главен стратегически директор на Фондацията за правата на човека и виден защитник на Биткойн, водещата криптовалута може да помогне за предотвратяване на корупцията и тиранията поради децентрализирания си характер.
Гладщайн твърди, че използването на фиатни валути е допринесло за разпадането на демокрациите, а BTC може да помогне за решаването на този проблем.
Алекс Гладщайн, главен стратегически директор на Фондацията за правата на човека смята, че децентрализираният характер на Биткойн може да действа като бариера срещу корупцията и тиранията особено в страни, където хората живеят „под авторитарно управление“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Проучване посочва върху какво могат да се фокусират крипто компаниите
Според Гладщайн Биткойн олицетворява свободата на словото, правата на собственост и отворените капиталови пазари, които са задушаващи за едно тиранично правителство, което често се нуждае от цензура, конфискация и затворени капиталови пазари.
Гладщайн прогнозира, че все повече хора ще се насочват към Биткойн като алтернатива, когато имат технически и ликвидни проблеми с традиционните финансови услуги. Биткойн може да се превърне в оръжие срещу правителствената корупция като възприеме набирането на средства чрез блокчейн и избегне авторитарните репресии.
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.
BlackRock преразгледа документацията си за крипто ETF, за да се справи както с дългосрочните рискове, така и с продуктовата ефективност.