Законодателното събрание на Русия прие на първо четене законопроектът за разрешаване на използването на блокчейн технологията за финансовите пазари.
Депутатите внесоха в „Държавната дума“ законопроект № 221502-8 през октомври 2022 г., който позволява на участниците на финансовите пазари да комбинират операциите си с блокчейн платформи. Държавната дума е законодателният орган на руския парламент и сега той ще премине към етапа на разглеждане в комисия.
Финансовият пазар, който възникна през 2020 г., позволява на гражданите да закупуват различни финансови продукти по всяко време. Регулаторните органи не позволиха на участниците да комбинират операциите си с блокчейн технологията по-рано, но законопроектът ще узакони използването на технологията, след като стане закон.
Според законопроекта тази иновация ще улесни създаването на нови бизнес модели на финансовия пазар, основани на дигитална трансформация на финансовите услуги.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Крипто зимата приключи, твърди макро стратег
Освен това информацията сочи, че Русия работи с Иран за разработване на подкрепена със злато стабилна монета, наречена „Token of the Persian Gulf“.
През ноември 2022 г. член на Държавната дума заяви, че се работи по стартирането на национална борса за криптовалути. Чрез тази инициатива правителството на страната смята, че ще улови милиарди рубли данъчни приходи, които сега пропуска.
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.
Докато Coinbase отброява дните до включването си в S&P 500 на 19 май, главният изпълнителен директор на компанията Брайън Армстронг вече гледа отвъд този важен момент.
С цел да се фокусира по-силно върху дигиталните активи, базираната в Невада GD Culture Group се готви да стартира мащабна стратегия за управление на криптовалути, подкрепена от значителна сделка за продажба на акции на стойност до $300 милиона.
С наближаването на първата крипто среща на върха в Ню Йорк, кметът Ерик Адамс е категоричен: Градът се позиционира като глобален център за развитие на блокчейн технологията.