Анализаторът Бенджамин Коуен предупреди Биткойн трейдърите за притеснителен индикатор, който в момента дава сигнал при топ крипто актива.
Това е термин от техническия анализ, използван за описание на ситуация, при която краткосрочна пълзяща средна преминава под дългосрочна пълзяща средна, отразявайки слабост на цената.
В неотдавнашен видеоклип в YouTube Коуен информира абонатите си, че BTC прави този модел за първи път в историята си на седмичната графика.
Коуен сподели, че 50-седмичната проста плъзгаща се средна (SMA) за Биткойн е $24,678, а 200-седмичната SMA е $24,999.
Той заяви, че по време на мечи пазари Биткойн почти никога не е бил под 200-седмичната SMA, а ако е бил, то е било само за много кратък период.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Binance регистрира рязки увеличения на тегленията след проблемите с BUSD
Според анализатора най-лошият сценарий за Биткойн би бил, ако той имитира Nasdaq по време на дотком срива от 2000-2002 г.
Той посочи, че Nasdaq е имал 77% отстъпление, последвано от 60% рали до 50-седмичната SMA, а след това бавно пропадане до крайното дъно.
Коуен съветва трейдърите да бъдат внимателни и да следят за локален двоен връх, при който Биткойн достига до 50-седмичната SMA, връща се надолу, задържа се един месец, изскача отново нагоре и след това се спуска надолу.
Предупреждението на Коуен подчертава, че е важно да се следят определени модели и технически индикатори.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.