Algorand обяви партньорства в Индия, включително сътрудничество с училища за разработване на образователни програми, които да подпомогнат развитието на Web3 в страната.
Според първоичточника на информацията Фондация Algorand си партнира с Технологичния университет „Джавахарлал Неру“ в Хайдерабад и Индийското училище по бизнес, за да стартира образователни програми за развитие на факултета и обучение на студенти разработчици.
Компанията се опитва да навлезе и в сектора на стартъпите в страната, обявявайки партньорство с T-Hub (център за иновации, базиран в Хайдерабад). Главния изпълнителен директор на центъра сподели, че партньорството ще помогне на местните стартъпи да получат достъп до капитал от цял свят и да разширят проектите си в световен мащаб. Също така фондацията ще бъде домакин на майсторски клас за компании, които искат да навлязат в Web3 областта.
Освен това Algorand стана и технологичен партньор на Глобалния фонд за устойчивост на климата, стартиран от фондация „Клинтън“. Фондът ще допринесе за подпомагане на местните предприятия да се свържат с пазарите на въглеродни емисии и да монетизират въглеродните кредити.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Ето какъв е най-лошия случай – Б. Коуен
Главният изпълнителен директор на фондация Algorand, Стаси Уордън сподели,че е развълнувана да се върне в Индия и да види как хората от страната приемат технологиите, които могат да окажат значително въздействие върху качеството на живота им.
Тя добави, че партньорствата ще помогнат на блокчейн технологията да разгърне потенциала си и ще подпомогнат местната екосистема да се превърне в по-приобщаваща икономика.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $100,000 е само част от една много по-голяма история: Криптовалутите се доближават все повече до мейнстрийма и някои от най-големите имена в технологичния сектор искат да се включат.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.