Южна Корея създаде насоки, в които се посочва кои видове дигитални активи ще се разглеждат и регулират като ценни книжа в страната.
Новите насоки са част от подготовката за легализирането, издаването и разпространението на секюрити токени на територията на страната.
Според информацията Комисията за финансови услуги (FSC) твърди, че дигиталните активи, които отговарят на характеристиките, изложени в Закона за капиталовите пазари на страната ще бъдат регулирани като ценни книжа.
Законът разглежда ценните книжа като финансови инвестиции, при които от инвеститорите не се изисква да правят допълнителни плащания след първоначалната си инвестиция. Комисията предостави и примери за това кои дигитални активи най-вероятно ще бъдат класифицирани като ценни книжа.
Според информацията това може да са токени, които осигуряват дял в бизнес операциите, дават на притежателите си права върху дивиденти или остатъчни активи или осигуряват печалба на инвеститорите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Предстои голям обрат, твърди анализатор
Криптовалутите, които отговарят на описанията на секюрити токени също ще бъдат регулирани съгласно Закона за капиталовите пазари на страната. Същевременно дигиталните активи, които не отговарят на характеристиките на ценни книжа, ще бъдат регулирани от други предстоящи разпоредби.
Комисията сподели още, че емитентите на токени и брокерите, като например крипто борси, ще преценяват кои криптовалути ще бъдат класифицирани като ценни книжа въз основа на регламентите. Регулаторът също така посочи, че оценката ще бъде индивидуална за всеки отделен случай.
Крипто инвеститорите във Великобритания, които разчитат на заеми, скоро може да се сблъскат с по-строги ограничения. Финансовата регулаторна агенция Financial Conduct Authority (FCA) предложи забрана на използването на кредитни карти за закупуване на дигитални активи, позовавайки се на нарастващите опасения относно потребителския дълг и рисковете, свързани със спекулативните инвестиции.
Дългоочакваният законопроект, целящ регулирането на стабилните монети, ще бъде гласуван в Сената през май, според Politico.
Правителството на Обединеното кралство представи нов пакет от предложени регулации за дигиталните активи, чиято цел е да се постигне баланс между технологичния напредък и по-силна защита срещу финансови злоупотреби.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.