Общностите на разработчиците в блокчейн индустрията продължиха да се разрастват през 2022 г. на фона на мечия пазар.
Беше публикуван четвъртият годишен доклад на разработчиците на Electric Capital със задълбочен анализ на общността на разработчиците в сферата на криптовалутите. В доклада бяха анализирани над 250 милиона „commits“ за код и беше потърсен принос от над 300 лица.
Commits е операция, която изпраща последните промени в изходния код към хранилището, като тези промени стават част от главната редакция на хранилището.
Въпреки че криптообщността се сблъска с една от най-интензивните години в индустрията, в която цените спаднаха средно със 70%, общността на разработчиците нарасна с 5%, се твърди доклада.
Етериум може да се похвали с най-голямата общност на разработчици с общо над 5,000 програмисти. Много други общности на разработчици надхвърлят 500 програмисти, докато разработчиците на различни блокчейни също продължават да растат. Биткойн, за разлика от тях, има около 900 активни месечни разработчици.
Основни акценти в доклада:
Като цяло ръстът през 2022 г. е по-бавен от бичия пазар през 2020 г. и 2021 г. Въпреки това ръстът съответстваше на предишните мечи пазари, което придава достоверност на концепцията за циклите на криптопазара.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Какво може да предстои след пробива на $23,000?
За пълен преглед на доклада вижте темата в Twitter от члена на инвестиционния екип на Electric Capital Мария Шен.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.