Цялата криптообщност очаква с нетърпение окончателния край на дългогодишния съдебен процес между Ripple и Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ.
Междувременно съдът все още не е изготвил обобщено съдебно решение по делото. Адвокатът на притежателите на XRP обаче се отказа от прогнозата си за това какъв може да бъде краят на съдебното дело.
Адвокат Джон Дийтън, пусна анкета в Twitter за потребителите, за да види какво мислят за резултата от съдебния процес срещу Ripple. Около 60% от гласувалите смятат, че ще се стигне до споразумение. Адвокатът обаче не вярва в същото.
Дийтън, който фигурира в делото като приятел на съда (Amicus Curiae), заяви, че преди година е смятал, че е вероятно да се стигне до споразумение, тъй като Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ не е искала да разкрие документите, свързани с речта на бившия председател на SEC Уилям Хинман и електронните писма. Комисията обаче се отказа от претенцията си и предостави документите на Ripple и ответниците.
Сега адвокатът на Ripple смята, че делото приближава своя край.
Според адвоката, ако тези имейли са били много ценни за Ripple и са могли да навредят на SEC, тогава Kомисията е щяла да се споразумее, преди да ги предаде. Това обаче не се е случило и сега Ripple се позовава на имейлите на Хинман в своите документи за възражение.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Лоши новини за пазара – голяма част от търговията с криптовалути може да е фалшива
SEC дори е поискала от съдията да запечата документите на Хинман и сега тя (Анализа Торес) трябва да реши дали тези имейли и документи ще станат „съдебни документи“. Съдията може да нареди на SEC да подаде тези меморандуми, които да бъдат внесени в публичния архив с някои редакции.
Дийтън добави, че има голяма вероятност съдия Торес да не се позове на имейлите или проектите на Хинман в решението и да приеме жалбата на SEC. Тя вече е намекнала, че тези бележки са от значение само за импийчмънт.
Поредица от предупреждения повишава възможността крипто пазарът да навлиза в мечи етап.
OKX официално навлиза на крипто пазара в САЩ, разкривайки планове за внедряване на своята централизирана платформа за търговия и услуга за портфейли в цялата страна.
В ход, позициониращ Панама Сити в челните редици на дигиталните финанси в Латинска Америка, кметът Майер Мизрахи разкри, че градът скоро ще започне да приема плащания в криптовалути за различни обществени услуги, включително данъци, разрешителни и дори автобусни билети.
Тъй като търговското напрежение нараства и икономическите сигнали стават все по-трудни за разчитане, най-големите американски банки публикуват тримесечни резултати, които отразяват както устойчивостта, така и предпазливостта.