Стратег от банковия гигант JPMorgan твърди, че криптоактивите все още не съществуват за по-голямата част от институционалния инвестиционен свят.
В епизод на подкаста What Goes Up на Bloomberg ръководителят на стратегията за институционални портфейли на JPMorgan Джаред Грос каза, че крипто е твърде трудно да се впише в институционалните портфейли.
Като клас активи крипто на практика не съществува за повечето големи институционални инвеститори. Волатилността е твърде висока, а липсата на вътрешна възвръщаемост, която можете да посочите, допълнително затруднява нещата.
Грос също така твърди, че макар Биткойн биковете да подчертават качествата на актива като дигитално злато, е очевидно, че той не е.
Повечето институционални инвеститори вероятно въздъхват с облекчение, че не са се присъединил към този пазар и вероятно няма да [се насочат към него] в скоро време.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн ще изненада инвеститорите следващата година
Противно на това, което казва Грос, стратегът от Bloomberg Майк Макглоун сподели, че в близко бъдеще ще бъде рисковано за институциите да нямат поне някакво разпределение в криптопазарите.
За мен рискът […] е да не си инвестиран донякъде в пространството. И нямам предвид 20-те хиляди високоспекулативни криптовалути, които можете да намерите в CoinMarketCap. Имам предвид първите 10, първите 100, индекс, който ги проследява. Така че определено Биткойн и Етериум. Да, те биха могли да спаднат, но за мен индекс, който ги проследява [е добра идея фундаментално].
Основното нещо, което трябва да запомните в момента, е, че Фед все още удря здраво – всички рискови активи вървят надолу. Криптовалутите бяха най-бързите по пътя нагоре и най-бързите по пътя надолу.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.
Шон Невил, съосновател на Circle и настоящ изпълнителен директор на Catena Labs, стартира смело ново начинание, насочено към изграждането на финансова система, създадена специално за ерата на изкуствения интелект.
Ripple ускорява регионалните си амбиции с нов тласък в ОАЕ, сключвайки съюзи със Zand Bank и финтех стартъпа Mamo, за да разшири своята платежна блокчейн мрежа.
Все повече финансови институции се обръщат към стабилните монети, не само с цел намаляване на разходите, но и като основа за бъдещ растеж.