Peer-to-peer криптоборсата Paxful обяви, че изключва от списъка си Етериум (ETH), като заяви, че това е просто друга форма на фиатна валута.
Рей Юсеф, съосновател на базираната в Ню Йорк криптоборса, каза, че компанията изключва Етериум от списъка поради това, което според него е липса на децентрализация. Това се дължи на преминаването на проекта към доказателство за залог (PoS).
Според Юсеф инвеститорите са в по-голяма безопасност без втория по пазарна капитализация криптоактив.
Най-накрая махнахме Етериум от нашия пазар. 11.6 милиона души [са в безопасност]. Честността е над приходите.
В неотдавнашно съобщение на компанията Юсеф конкретизира причините, поради които маха ETH от Paxful. Той каза, че Етериум и хилядите проекти, които са стартирали върху него, пречат на Биткойн (BTC) да разгърне потенциала си.
Ето причините, поради които премахвам ETH от Paxful:
ETH премина от доказателство за работа към доказателство за залог. Доказателството за работа е нововъведението, което превръща Биткойн в единствените честни пари, докато доказателството за залог превърна ETH по същество в цифрова форма на фиат.
ETH не е децентрализиран. Той се контролира от малка група хора и един ден ще ви трябва разрешение, за да го използвате.
ETH имаше известна полезност при реални случаи на употреба, като например кредитиране и отпускане на заеми, но процъфтява благодарение на токенизацията. Токените, които Етериум породи, бяха измами, които ограбиха хора за милиарди. Те откраднаха ценна инерция от Биткойн и ни струваха години на нашата мисия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Собственикът на Челси директно ще прибере $350 милиона при фалит на Genesis
Едно от опасенията за системите с PoS е, че те могат да бъдат по-податливи на централизация, отколкото системите с доказателство на работа (PoW), като например Биткойн. Това е така, защото валидаторите с най-големи залози имат най-голямо влияние върху мрежата. Това може да създаде обратна връзка, тъй като валидаторите с най-голямо влияние могат да печелят повече награди, което им позволява да увеличат още повече своя дял и да затвърдят позицията си.
Освен това системите с доказателство за залог могат да бъдат по-уязвими към атаки от страна на големи, добре финансирани организации, тъй като те могат просто да купят голям дял в мрежата и да го използват, за да придобият контрол. Това е в контраст със системите с доказателство за работа, при които е много по-скъпо да се придобие контрол върху мрежата по редица причини, включително високите разходи за енергия, свързани с добива.
Етериум може да не е най-бързият или най-евтиният блокчейн, но именно затова институционалните инвеститори го приемат с ентусиазъм.
Крипто пазарите са под натиск от месеци и много инвеститори задават един и същ въпрос – къде точно се намираме в цикъла на пазара на алткойните?
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.