Съдията по несъстоятелността в САЩ, който отговаря за делото на Celsius Network, нареди на фалиралия криптозаемодател да върне криптовалути на стойност около $44 милиона.
Според информацията решението на съдия Мартин Глен ще засегне средствата на клиентите, които никога не са се докосвали до услугата на компанията за лихвени заеми, което представлява доста малка част от общите средства на клиентите, държани от Celsius.
Съгласно съдебна документация около 58,300 потребители са държали активи на стойност малко над $210 милиона в нейната лихвоносна програма „Earn Program“ или „Borrow Program„.
Имало е обаче само 15,680 клиенти, които през цялото време са държали около $44 милиона в „Pure Custody„. Според съдията само тази група трябва да получи 100% от средствата си обратно поради правилата за „преференциални трансфери„.
„Pure Custody“ включва попечителстваните сметки, които не позволяват на потребителите да теглят депозитите си поради регулаторни причини.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Най-голямата финансова криза в историята идва – Нуриел Рубини
Потребителите, които са се прехвърлили от лихвоносните услуги на Celsius в „Pure Custody„, след като многобройните финансови проблеми на компанията са станали очевидни (90 дни преди фирмата да обяви фалит на 13 юли), имат право на връщане на капитала в размер до $7,575. Според информацията горепосоченото условие е определено да засегне около $11 милиона в криптовалути.
Съобщение на компанията гласи, че потребителите, засегнати от гибелта на Celsius, които са държали пари в някоя от предлаганите от тях услуги, имат срок до 3 януари 2023 г. да предявят претенциите си.
This week, the bankruptcy court approved our motion to set the bar date, which is the deadline for all customers to file a claim. The bar date has been set for January 3, 2023.
— Celsius (@CelsiusNetwork) November 20, 2022
Всичко това се случва след като криптозаемодателят стана една от най-известните жертви на крипто зимата. Celsius Network подаде документи за фалит по Глава 11, отчитайки липси от почти $1.2 милиарда в баланса си.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.