Нови данни от фирмата за пазарно разузнаване Santiment разкриват, че Етериум китовете са натрупали ETH на стойност $4.5 милиарда в рамките на месец.
Платформата за крипто анализи съобщи в Twitter, че от 11 септември насам големите инвеститори в ETH трупат огромни количества от втория по големина криптоактив по пазарна капитализация.
От 11 септември насам милиардерските Етериум адреси, притежаващи 1 милион или повече ETH, са добавили колективно още 3.5 милиона монети. Това е увеличило общите им притежания с 14%. В момента съществуват 132 такива адреса.
Santiment обаче установява също, че по-малките китове или т.нар. „акули“ драстично са намалили броя на токените си. Данните показват, че през последните пет седмици инвеститорите са продали ETH на обща стойност $4.2 милиарда.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC) влезна в Световните рекорди на Гинес
Фирмата за пазарни проучвания също така отбелязва, че цената на топ алткойна се е колебаела спрямо цената на Биткойн (BTC) поради действията на тази група инвеститори, тъй като съотношението ETH/BTC е спаднало с 12.7%, след като са били продадени 3.3 милиона токена.
Етериум „акулите“ и „китове“ (притежаващи от 100,000 до 1 милион ETH) са изгубили 3.3 милиона ETH само през последните пет седмици. Това се равнява на около $4.2 милиарда. Цената на актива спрямо Биткойн се колебаеше и променяше въз основа на [поведението] на тези ключови заинтересовани страни.
Етериум, който отбелязва стабилен ръст на потребителите, откакто в средата на септември премина от консенсусен механизъм за доказателство за работа към такъв за доказателство за залог, към момента на писане на статията се търгува на $1,294.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.