Начало » Крипто Крими » Бразилските власти предприемат мерки срещу крипто измама за $800 милиона

Бразилските власти предприемат мерки срещу крипто измама за $800 милиона

09.10.2022 14:43 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Бразилските власти предприемат мерки срещу крипто измама за $800 милиона

Бразилската федерална полиция изпълнява 20 заповеди за претърсване и изземване на предполагаема транснационална група за крипто измами.

Според ново прессъобщение на Имиграционната и митническа служба на САЩ (ICE) съвместното разследване на бразилската полиция, Вътрешната сигурност на САЩ и други агенции е довело органите на реда в няколко щата на южноамериканската държава.

Разследването разкри потенциални нарушения на закона, включително пране на пари, измама, престъпления срещу националната финансова система на Бразилия и управление на престъпно предприятие.

Предполага се, че заподозреният ръководител на групата за измами, неназован 37-годишен бразилски гражданин и бивш жител на САЩ, е започнал да заблуждава хиляди инвеститори в повече от 10 държави. Той е твърдял, че неговата организация е създала нови продукти, насочени към криптовалутите.

Разследването в САЩ разкри, че се предполага, че организацията е измамила инвеститори в над десет държави, като е твърдяла невярно, че е разработила напълно функциониращи, авангардни финансови продукти, свързани с криптовалута.

В действителност организацията е заподозряна в рекламиране на фалшиви партньорства и лицензи, които са били използвани за заблуждаване на жертвите да инвестират милиони в криптовалути, изработени от заподозрените. Криптовалутите в крайна сметка са имали малка или никаква стойност.

Бразилските власти разкриха, че заподозреният е обещавал на жертвите си месечна възвръщаемост на инвестициите, твърдейки, че организацията му разполага с голям екип от опитни трейдъри, които ще използват потребителските средства, за да генерират печалби. Компаниите на заподозрения предполагаемо са злоупотребявали със средствата на инвеститорите и са ги използвали за закупуване на недвижими имоти и луксозни предмети.

Докато част от средствата на клиента са били използвани за изплащане на месечни заплати, останалата част е била използвана от [обвиняемия] и престъпната организация за придобиване на недвижими имоти с висока стойност, луксозни автомобили, лодки, ремонти, дизайнерски дрехи, бижута, пътувания и няколко други.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: XRP: Какво да очакваме след скорошния скок?


След това дружествата спирали да изплащат на клиентите месечните им вноски и започвали да блокират исканията им за теглене на средства, според разследването.

След като средствата на жертвите били разпилени, престъпната организация започнала да забавя и скоро спряла да изплаща месечните възнаграждения, договорени от клиентите.

По същия начин тя блокирала исканията за изтегляне на средства. Сред посочените оправдания са твърдения, че има административни, финансови и технически проблеми. 

Въпреки че не е било представено конкретно решение, престъпната организация е продължила да ползва активите, придобити със средствата на жертвите.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Oткриха малуер в платформата Pump.fun на Solana

Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.

04.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто кражбите достигат $2.1 милиарда през 2025 година

Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.

27.06.2025 16:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Cointelegraph и CoinMarketCap претърпяха хакерски атаки – за какво да внимаваме?

Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.

23.06.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Има ли пробив в сигурността на CoinMarketCap?

CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.

21.06.2025 11:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.