Santiment наскоро сподели публикация, в която разгледа Етериум в контекста на текущите макроикономически условия.
Компанията за блокчейна анализ отбеляза, че втората най-голяма криптовалута по пазарна капитализация продължава да проследява движенията на S&P 500 индекса дори в сегашните несигурни макро условия.
Авторът на доклада отбеляза, че ако цената на индекса се приеме като водещ индикатор за Етериум, тогава е важно S&P да отскочи от зоната на пробив, потвърждавайки я като подкрепа и да видим възходящ импулс. В противен случай, криптовалутата може да не удържи скорошните си печалби.
ETH продължава да следва много близко S&P, тъй като глобалната несигурност остава. Ако наистина S&P поведе, тогава е важно да има ретест на нивата, да видим отскок за биче продължение, иначе е малко вероятно ETH да задържи позициите си.
Поглеждайки към предлагането на алткойна на борсите, от фирмата за блокчейн анализ отбелязаха, че скорошният шпайк в предлагането на борси се дължи на разместване на средства между вътрешни портфейли от страна на Binance. Важно е да се има предвид, че този шпайк не е повод за притеснение, макар спадът в цената да е започнал след него.
Точно преди цената да се понижи, имаше огромен скок в предлагането на ETH на борсите. Този скок обаче се дължи на преместването на ETH от немаркиран портфейл в съществуващ маркиран портфейл от Binance. Въпреки че няма причина за безпокойство, [таймингът е много убедителен].
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Алткойн, скочил със 150% за месец, може да продължи възхода си – Santiment
Авторът също така коментира растежът на мрежата сравнен с графиката на цената. Там се забелязва дивергенция, която предполага, че има много малко нови пазарни участници, които да подкрепят цената.
Растежът на мрежата на ETH намалява постоянно от началото на август, докато цената продължава да се покачва. Тази дивергенция по принцип не е здравословна, тъй като показва, че има много малко нови участници на пазара, които да подкрепят цената.
Всички, които са искали да заемат позиция, вероятно вече са в нея.
Последната графика, представена от Santiment, разглежда 7-дневния MVRV – който се получава като се раздели пазарната стойност на даден актив на реализираната му цена. По думите на автора, този индикатор “измерва краткосрочните печалби или загуби на притежателите” и в момента сочи, че цената е в неутрална зона, след като е достигнала дъно в “зоната на възможност”.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
След период на волатилност крипто пазарът изглежда се стабилизира.
Стабилната монета на Synthetix, sUSD, отново е подложена на натиск, тъй като продължава да се отдалечава от планирания си фиксиран курс от $1, което поражда нови опасения относно устойчивостта на децентрализираните стабилни монети.
Спекулациите около бъдещето на Dogecoin продължават да се засилват, като някои анализатори предполагат, че монетата може да достигне цена от $10.